9/28/2020 3:15:07 AM

Dowcal N Płyn do wymiany ciepła dla browarów

Dowcal N Płyn do wymiany ciepła dla browarów

Aby zaparzyć dobre piwo, należy wykonać kilka etapów produkcji przy użyciu właściwych składników, aby osiągnąć optymalny kolor, smak i ciało piwa.
Oprócz wysokiej jakości składników, takich jak woda, chmiel, słód jęczmienny i drożdże, wybór płynu przenoszącego ciepło odgrywa ważną rolę w jakości piwa. Z tego powodu tak wiele znanych marek, jak Deschutes Brewery i Bell's Brewery, zdecydowało się na użycie płynów do wymiany ciepła Dow do produkcji swoich piw.

Zarządzanie temperaturą w produkcji piwa ma zasadnicze znaczenie dla opracowania spójnego piwa wysokiej jakości. Różnice między poszczególnymi partiami, szczególnie podczas pierwotnych i wczesnych etapów fermentacji, będą miały wpływ na kolor, aromat i smak produktu końcowego. Tylko kilka stopni wyżej, a drożdże będą wytwarzać większe ilości składników opartych na estrach, a zatem wpływają na smak.

Wdrożenie płynu przenoszącego ciepło Dowcal N do produkcji w browarze pozwala na bardzo precyzyjną kontrolę temperatury w chłodnicach słów, fermentorach pierwotnych, fermentorach wtórnych i innych urządzeniach. Jednocześnie zapewnia ochronę przed korozją, która poprawia wydajność i zmniejsza koszty konserwacji, nie wspominając o tym, że jest szczególnie skuteczna w przypadku aluminium. Co więcej, nie działa na większość tworzyw sztucznych i metali, minimalizując potencjał rozkładu uszczelek w urządzeniach procesowych.

Dowcal N jest również bezpiecznym dla żywności inhibitorem korozji, który nie tylko pomaga zapobiegać korozji metali powszechnie stosowanych do budowy urządzeń do procesu browarniczego, ale także pomaga zapewnić długoterminową stabilność termiczną płynu. Dowcal N który został zatwierdzony przez FDA jako bezpośrednia substancja spożywcza, dlatego w przypadku przypadkowego wycieku składniki płynne przenoszące ciepło Dowcal N zapewniają bezpieczeństwo.

Wydajne przenoszenie ciepła: od -45 ° C do 120 ° C
Skład: glikol propylenowy - 96% dodatków eksploatacyjnych - 4%


Oprócz pozytywnego wpływu na produkt końcowy i sprzęt, glikol Dowcal N zapewnia oszczędności finansowe browarowi. Ponieważ koszty chłodzenia mogą stanowić do ponad 30% zużycia energii elektrycznej w browarze, trzeba docenić że płyn do wymiany ciepła Dow utrzymuje powierzchnię wymiany ciepła bez osadów, zachowując oryginalną wydajność projektu. Ten sam efekt nie występuje przy użyciu gorszych płynów, które mogą przyczynić się do utraty wydajności systemu, wyższych kosztów energii i dodatkowych kosztów konserwacji.
 
Niezależnie od tego, czy chodzi o małe browarstwo, dużym browarstwo, czy jest używana płyta i rama, skorupa i cewka lub skorupa i rurka, Dowcal N jest najlepszym rozwiązaniem dla wymiennika ciepła w ramie produkcji piwa.

POBIERZ PRÓBKĘ

 

TELEFON  +31.43.711.0100

 
 
messenger-icon

Hi, let us know if you have any questions as you visit our website.

ChemPoint reps are here to assist you